عطش مبارزه

کتاب عطش مبارزه

در رابطه با این کتاب:

عنوان یکی از بهترین کتاب های علمی تخیلی و مورد تحسین منتقدین و مخاطب های سرتاسر جهان را می توان شایسته سه گانه The Hunger Games دانست. رمان عطش مبارزه The Hunger Games به خاطر شخصیت پردازی و توسعه طرح داستان بسیار مورد ستایش قرار گرفته است. برای نوشتن این کتاب سوزان کالینز از ارجاعات بسیاری در باب اساطیر روم و یونان و تلویزیون واقعیت در راستای پیشبرد درون مایه نمایشی خود بهره برده است. این کتاب جوایز بسیاری را از آن خود کرده است، که از میان انها می توان به California Young Reader Medal اشاره نمود.

این کتاب شامل 3 فصل زیر است:

عطش بازی

اشتعال (به انگلیسی - Catching Fire) دومین کتاب از سری سه‌گانه عطش مبارزه نوشتهٔ سوزان کالینز است. رخدادهای کتاب حدود یک سال پس از کتاب نخست روی می دهد، کتنیس اوردین که مشترکاً با پیتا ملارک پیروز هفتاد و چهارمین مسابقه عطش مبارزه است با خطراتی ورای تصوراتش مواجه است که دلیل آن مقاومت در برابر خواست دیکتاتور پانم کولیورانوس اسنو است.

زاغِ مقلد یا ماکینگ‌جِی (به انگلیسی - Mockingjay) رمان علمی تخیلی اثر نویسنده آمریکایی، سوزان کالینز است که در سال ۲۰۱۰ میلادی منتشر شد. این کتاب آخرین قسمت از مجموعهٔ سه‌گانه بازی‌های گرسنگی است؛ اولین قسمت این مجموعه در سال ۲۰۰۸ با نام بازی‌های گرسنگی و قسمت دومش در ۲۰۰۹ با نام اشتعال منتشر شده بودند. این کتاب ادامهٔ داستان کتنیس اوردین است که طی آن موفق می‌شود مردم سرزمین پانم را در شورشی علیه استبداد کاپیتول متحد کند.

مشارکت کنندگان در این صفحه

تا کنون فردی در بازسازی این صفحه مشارکت نداشته است.

🖊 شما نیز می‌توانید برای مشارکت در ترجمه‌ی این صفحه یا اصلاح متن انگلیسی، به این لینک مراجعه بفرمایید.